Rzeczy nie bywają tam, gdzie chcemy, by były tylko dlatego, że się spodziewamy, że tam właśnie będą.

Dr Gregory House


Izba przyjęć: Nocny dyżur z Dr Housem w kinie Uciecha

Autor: ToAr | Kategoria: Sezon 2 | data: 20 kwietnia 2009 | Odsłon: 2089


W świeżo wskrzeszonym po ośmiu latach niebytu krakowskim Kinoteatrze Uciecha odbędzie się maraton odcinków drugiego sezonu medycznego serialu. Nocny dyżur rozpocznie się 24 kwietnia (piątek) o godzinie 22:30 i potrwa do rana."Dr House" to wyjątkowy serial który w Polsce zdążył już zasłużyć na miano kultowego. Akcja rozgrywa się w amerykańskim szpitalu Princeton-Plainsboro na oddziale eufemistycznie mówiąc "trudnodiagnozowalnych" przypadków. Oddziałem zarządza ekscentryczny i genialny Gregory House. O serialu pojawiły się już publikacje naukowe nie tylko z zakresu filmoznawstwa, również etyki i filozofii. Trudno więc się dziwić, że gromadzi przed małym ekranem zarówno zwyczajnych pożeraczy programu telewizyjnego, jak i środowiska medyczne i naukowe. Problemy diagnostyczne nie są jedynie tłem dla relacji głównych bohaterów, ale ważnym elementem akcji, a metody diagnozowania są często oryginalne i zaskakujące.

Zdobywca Złotego Globa Hugh Laurie wciela się w sardonicznego lekarza nazwiskiem Gregory House, w jednym z najpopularniejszych seriali amerykańskiej telewizji. Serial określany jest przez widzów i krytyków, jako inteligentny i prowokacyjny dramat obyczajowy – i nie można nie przyznać temu racji.

Na ekranie obok Hugh Laurie występują gwiazdy pierwszej wielkości, które towarzyszą oryginalnej obsadzie serii takie jak: Sel Ward, Ron Livingston, LL Cool J i Cynthia Nixon.

Krakowski Kinoteatr Uciecha wszystkich fanów ekscentrycznego doktora Housa na pierwszym w Polsce nocnym maratonie filmowym złożonym z wybranych odcinków sezonu drugiego. Przewidziane są specjalne zniżki dla pracowników służby zdrowia i studentów medycyny. W przerwach maratonu organizatorzy obiecują wiele atrakcji. Maraton towarzyszy wydaniu na DVD przez firmę TIM Film Studio 5 płytowego albumu z odcinkami drugiej serii serialu "Dr House".

Źródło: onet.pl

Zgłoś błądStaramy się, aby na tej stronie były jak najbardziej wiarygodne informacje. Jeżeli, więc zauważysz jakikolwiek błąd, to prosimy o zgłoszenie go wraz z podaniem linka do strony, na której się znajduje. Możesz się z nami również podzielić uwagami na temat strony. Za wszelką pomoc dziękujemy!
wasze komentarze (1)Dodaj kometarz »
  • matcyk
    matcyk20 kwietnia 2009, 15:45:54
    IP: a5b8f5b86aca

    18zł wstęp ^^ Chyba sie skusze ;)