Sukcesy trwają tylko do momentu, w którym ktoś ich nie spieprzy. Porażki są na zawsze.

Dr Gregory House


Izba przyjęć: Co z tą nieszczęsną 13?

Autor: ToAr | Kategoria: Postacie | data: 6 lipca 2011 | Odsłon: 8301


Dr Remy Hadley - internistka, członek zespołu House'a od czwartego sezonu. Wg mnie niesamowicie denerwująca postać w serialu, ale powtarzam: to tylko moje zdanie. A jak argumentuję tę tezę? O tym za chwilę.Za co ją nienawidzić?

- Po pierwsze: jest niesamowicie sztuczna: i postac i aktorka. Nie sądzicie, że wszystkie jej wątki zdają się być wciągnięte na siłę?

- Po drugie: skoro już jest chora to może w ciągu trzech lat jakiś jej rozwój  powinien nastąpić (zwłaszcza, że pierwsze objawy ujawniały się na początku)?

- Po trzecie: te tajemnice wokół jej osoby: od samego początku do końca. Ile jeszcze jedna pani doktor może skrywać? Zwłaszcza, że  brakuje tego napięcia, które zwykle tajemnice ze sobą przynoszą ( po prostu postać nie potrafi go zbudować)

- Po czwarte: w jednym odcinku 13 otwiera klatkę piersiową pacjenta. Ona jest internistką! Może w jakiś naprawdę wyjatkowych okolicznościach (i to naprawdę wyjątkowych) byłoby to możliwe, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że w szpitalu na oddziale chirurgicznym (bo oczywiście operacja odbyła się na sali operacyjnej) brak jest chirurgów. I żeby nie było: podobny zarzut tyczy się Chase'a (którego darzę ogromną sympatią). Twórcy powinni pamiętać, że chirurdzy też się specjalizują, a Chase jest takim od wszystkiego (w końcu co to za różnica otworzyć czaszkę, czy klatkę?). 

Oczywiście zarzutów wobec niej jest jeszcze więcej, ale wg mnie to są te najważniejsze. Gdybym chciała wymienić wszyskie ten wpis mógłby się ciągnąć w nieskończoność, co zniechęcałoby pewnie potencjalnych czytelników. 

Żeby być "fair", postać ma jendak jakieś zalety::

- Biseksualizm: to moim zdaniem naprawdę fajny pomysł. Warto promować inne orientacje w TV.

- Zabawne momenty, które nam przyniosła: mam na myśli głównie ten z odcinka, w którym wróciła: wywrotka z wyrzutnią na ziemniaki (czy czymś takim; przyznam się, że nie do końca wiem jak to nazwać)

- Podwyższa poziom estetyczny serialu, gdyż jest bardzo ładna, a co więcej ma dość oryginalny i rzadko spotykany typ urody.

Czy godnie zastępuje Cameron?

Nie sądzę. Allison była naprawdę interesującą i sympatyczną postacią. Nie potrzebowała miliona wątków, by zwrócić na siebie uwagę. Trzymała się po prostu swoich poglądów i za to ją bardzo szanuję. 13 nijak ma się do Cameron, ale na pocieszenie: nie jest tak źle, gdyż mieliśmy świetny dowód na to, że mogło być gorzej. Mam na myśli Masters, której nie mogłam zcierpieć. Dlatego ostatnio zaczynam porównywac 13 nie do Cameron, ale właśnie do Masters. Dzięki temu dr Hadley zyskuje w moich oczach.

A może lepszym rozwiązaniem byłoby zostawić w zespole dwie poniższe panie?

karikinezaZgłoś błądStaramy się, aby na tej stronie były jak najbardziej wiarygodne informacje. Jeżeli, więc zauważysz jakikolwiek błąd, to prosimy o zgłoszenie go wraz z podaniem linka do strony, na której się znajduje. Możesz się z nami również podzielić uwagami na temat strony. Za wszelką pomoc dziękujemy!
wasze komentarze (15)Dodaj kometarz »
 • karikineza
  karikineza10 lipca 2011, 11:54:05
  IP: 4114364f48ba

  A czy słowo "zwykła" coś zmienia? Chyba, że istnieje jakiś podział internistów na "zwykłych" i "niezwykłych" z czego ci drudzy również przeprowadzają zabiegi chirurguczne, ale jak na razie o niczym takim nie słyszałam;))

 • rogul001
  rogul0019 lipca 2011, 20:58:48
  IP: 896c06584de6

  Nie wiem jak oglądałeś czwarty sezon, ale żadnych objawów nie było, House coś podejrzewał, dlatego podmieniał jej kawę z bezkofeinowej na kawę normalną.

 • Allison Chase
  Allison Chase9 lipca 2011, 18:29:52
  IP: 33bb687bb330

  Blekitny, to co napisałam o zdjęciu to tyczyło się tego fragmentu twojej wypowiedzi: sama końcówka tego tekstu , gdzie pisze "poniższych" , mnie dobiło

 • Blekitny
  Blekitny9 lipca 2011, 18:14:48
  IP: f51234024b3e

  Alison , a to że "troche sztuczna" to mi chodzi o jej grę aktorską ...... nie o zdjęcie .

 • Blekitny
  Blekitny9 lipca 2011, 18:06:52
  IP: f51234024b3e

  Chodziło mi , że nie jest zwykłą internistką ........ sorki za zjedzenie słowa ;)) O boże , dzisiaj upadła mi kartka , czy to oznacza , że mam Huntingtona ?! Poprostu House zauważył , że 13 zaniepokioła się kiedy dokumentacja jej wypadła i zaczął ją podtruwać.

1, 2, 3 >>