Obrażanie kobiet z rakiem piersi zostaw profesjonalistom.

Dr Gregory House


Izba przyjęć: "Dr House" i jego ewangelia

Autor: ToAr | Kategoria: Książki | data: 23 maja 2011 | Odsłon: 4563


"Dr House i jego ewangelia" to nowa książka, która prezentuje filozofię życiową najsłynniejszego serialowego lekarza.Punktem wyjścia tej książki jest założenie, że Gregory House – według tego, jak został pomyślany przez swoich autorów telewizyjnych - jest dobrym gruntem, na którym wiara może zostać zasiana, może wzrastać, wydać owoce, daleka od sloganów, od ludzkich słabości, od religii etatowej, a nie płynącej z serca.

To wszystko jest doskonałym obiektem żartów w "Dr. Housie", serialu medycznym najczęściej oglądanym na świecie. Czytając te strony, można odkryć, co ukrywa się pod anarchiczną i mrukliwą maską dr. House'a owładniętego prawdą, osobą zdolną zauważyć rzeczy najważniejsze w życiu, nie dającą się uwikłać w jego zbyteczne ozdobniki.

Autor, ks. Diego GOSO, jest kapłanem diecezji Turynu. Żyje i pracuje między Leini a Rzymem, gdzie zajmuje się duszpasterstwem młodzieży i dziennikarzy.

Współpracuje z różnymi redakcjami czasopism lokalnych i ogólnokrajowych i prowadzi blog "Spillo.it", uważany za jeden z najbardziej nonszalanckich we włoskiej panoramie świata katolickiego on-line. Chwali się, że potrafi wyliczyć w kolejności wszystkie tytuły odcinków o dr. Housie, także zaczynając od końca, i uważa, że grzechem śmiertelnym jest zakończenie dnia bez cheeseburgera.

onet.plZgłoś błądStaramy się, aby na tej stronie były jak najbardziej wiarygodne informacje. Jeżeli, więc zauważysz jakikolwiek błąd, to prosimy o zgłoszenie go wraz z podaniem linka do strony, na której się znajduje. Możesz się z nami również podzielić uwagami na temat strony. Za wszelką pomoc dziękujemy!
wasze komentarze (0)Dodaj kometarz »Możesz być pierwszą osobą, która doda komentarz.