Kilka różnych diagnoz proszę. Na miejsca, gotowi...

Dr Gregory House


Izba przyjęć: "Dr House" od nowa

Autor: ToAr | Kategoria: Sezon 1 | data: 29 czerwca 2010 | Odsłon: 2719


Od poniedziałku, 28 czerwca, stacja TVN rozpoczęła emisję pierwszego sezonu medycznego serialu "Dr House".Do tej pory wyemitowano 131 odcinków w 6 sezonach. To oznacza, że obejrzenie całego serialu za jednym razem zajęłoby nam prawie 4 dni. Lepiej jednak sięgnąć po pilota i śledzić perypetie doktora House'a (w tej roli rewelacyjny Hugh Laurie) aż na trzech stacjach. TVN rozpoczyna emisję dwóch pierwszych sezonów, a na TVP 2 i AXN możemy właśnie śledzić 5 serię.

Ma 51 lat i opinię świetnego lekarza lub gburowatego narkomana - w zależności od sytuacji albo... od jego samopoczucia. Kocha motocykle. Interesują go tylko najnowsze modele. Ostatnio zakupił Hondę CBR 1000RR.

Poza tym kuleje. To wynik starej kontuzji, zawału mięśnia czworogłowego uda. Teraz nie potrafi żyć bez środków przeciwbólowych i laski. Jak sam twierdzi, dzięki tej ostatniej, ludzie mylnie zakładają, że jest pacjentem. A on nie zakłada kitla, bo nie chce, żeby ktokolwiek pomyślał, że jest... lekarzem.

Bo tak naprawdę zależy mu tylko na jednym - skutecznie unikać chorych jak ognia! Diagnozę woli stawiać w zaciszu swojego biura, zapisując uwagi na białej tablicy.

Aż trudno uwierzyć, że z takim nastawieniem udało mu się wyleczyć aż 214 pacjentów! To zasługa nie tylko jego genialnej intuicji i umiejętności dedukcji, której mógłby mu pozazdrościć sam Sherlock Holmes. Jest to także efekt jego niestandardowych metod leczenia.

Bo on uwielbia ryzyko. Poddaje nielegalnym eksperymentom pacjentów, ale także siebie. Kiedyś na przykład wbił nóż w gniazdko elektryczne, żeby sprawdzić, co się stanie, gdy będzie umierał. Innym razem przedawkował środki psychotropowe na Alzheimera i poddał się hipnozie, aby odblokować wspomnienia z wypadku. Wszystko dla dobra nauki!

Odtwórca House'a, brytyjski aktor Hugh Laurie, był pewien, że serial będzie kompletną klapą. Dziś jednak jest już pewne, że to największy hit ostatnich lat. Oglądają go widzowie w 250 krajach na świecie. Napisano mnóstwo książek na temat House'a, pięć z nich dostępnych jest w Polsce.

W czerwcu ukazała się w USA gra komputerowa "House M.D." inspirowana serialem. Gracz, wzorem kultowego lekarza, bada pacjentów i rozwiązuje skomplikowane zagadki medyczne.

Aktualnie powstaje siódmy i prawdopodobnie ostatni sezon przebojowego serialu. Jego premiera planowana jest w Stanach Zjednoczonych jesienią tego roku.

interia.plZgłoś błądStaramy się, aby na tej stronie były jak najbardziej wiarygodne informacje. Jeżeli, więc zauważysz jakikolwiek błąd, to prosimy o zgłoszenie go wraz z podaniem linka do strony, na której się znajduje. Możesz się z nami również podzielić uwagami na temat strony. Za wszelką pomoc dziękujemy!
wasze komentarze (3)Dodaj kometarz »
 • ToAr
  ToAr29 czerwca 2010, 13:04:03
  IP: db5e0a05621d

  Greg Yaitanes na Twitterze zaprzeczył jakoby siódmy sezon miał być ostatnim, ale to nie zależy tylko i wyłącznie od reżyserów i twórców serialu, ale również od stacji FOX i oglądalności siódmego sezonu. W szóstym sezonie oglądalność drastycznie spadła, a nie wiem czy rewelacje jakie zostaną zaserwowane w siódmym sezonie nie będą gwoździem do trumny serialu. Zbyt wcześnie pisać czy sezon siódmy będzie ostatnim czy nie, wiadomo jedynie, że według reżysera nie będzie, czy to prawda? Pokaże nam czas.

  ________
  Koszulki Dr House

 • Sebastian
  Sebastian29 czerwca 2010, 11:48:19
  IP: 556ce764c263

  Zwróćcie uwagę na to co wklejacie, sami wprowadzacie nas w błąd. - zdementujcie chociaż jednym zdaniem fakt o siódmym sezonie. 

 • Danielek18
  Danielek1829 czerwca 2010, 10:42:55
  IP: 7a0ecd66aed0

  Jak ostani sezon? Przecież kilka newsów wcześniej pisze że Greg Yaitenes zaprzeczył że 7 sezon będzie ostani..