Doktor Cuddy! Uwielbiam ten kostium! Mówi jestem profesjonalistką, ale i kobietą. A właściwie to drugą część wykrzykuje.

Dr Gregory House


Izba przyjęć: Nocny dyżur z dr Housem w Multikinie Ursynów oraz Silverscreen

Autor: ToAr | Kategoria: Sezon 3 | data: 29 września 2009 | Odsłon: 3121


16 października (piątek) o godz.: 22:00 w Multikinie Ursynów oraz Silverscreen rozpocznie się NOCNY DYŻUR Z DR HOUSEM i potrwa on do godziny 01:45 dnia następnego. Zobaczymy maraton wybranych 4 odcinków sezonu trzeciego.Serial "Dr House" określany jest przez widzów i krytyków, jako inteligentny i prowokacyjny dramat obyczajowy. Fabuła serialu koncentruje się na postaci doktora Gregory’ego House’a (Hugh Laurie), znanego z niekonwencjonalnych metod geniusza medycyny, kierującego zespołem diagnostyków medycznych w Szpitalu Klinicznym Princeton-Plainsboro. Postać łączy wiele cech z Sherlockiem Holmesem, obu charakteryzuje genialność, zamiłowanie do muzyki, lekomania, powściągliwość i ogólna aspołeczność. House często popada w sprzeczki z administratorką szpitala i dziekanem medycyny – Dr Lisą Cuddy (Lisa Edelstein) czy swoim zespołem diagnostycznym, ponieważ wiele z jego hipotez opiera się na wątpliwych czy też kontrowersyjnych przesłankach. Jedyny prawdziwy przyjaciel House'a to Dr Jame Wilson, ordynator oddziału onkologii.

Serial jest bardzo wysoko oceniany przez krytyków filmowych na całym świecie. Gazeta Washington Post nazwała go „najlepszym dramatem medycznym od debiutu Ostrego Dyżuru”. Serial został także wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi nagrodą Emmy za najlepszy scenariusz w roku 2005, zaś Hugh Laurie za rolę doktora House'a zdobył Złoty Glob dla najlepszego aktora w dramacie telewizyjnym w roku 2006 i ponownie w roku 2007. Dr House od lat plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu najwyżej ocenianych programów w USA i nie tylko, również w Polsce przez ostatnie półtora roku serial zdobył olbrzymie rzesze fanów.

Cytaty Dr Gregoriego House’a podbijają rankingi popularności na Internecie, np.:

Mówi się, że nie można żyć bez miłości. Osobiście uważam, że ważniejszy jest tlen.

Ludzie, którzy mnie nie znają widzą we mnie kalekę i traktują jak kalekę. Ludzie, którzy mnie znają widzą we mnie dupka i traktują jak dupka.

Dajcie jej 20 miligramów antyhistaminy, to może jej uratować życie. Bo jeżeli się nie zamknie to ją zabiję

Następnym razem jak chcesz zwrócić moją uwagę, włóż coś fajnego. Biodrówki są sexy.

Prawda zaczyna się w kłamstwie. Pomyśl o tym.

O serialu pojawiły się już publikacje naukowe nie tylko z zakresu filmoznawstwa, również etyki i filozofii. Trudno więc się dziwić, że gromadzi przed ekranem zarówno zwyczajnych pożeraczy programu telewizyjnego, jak i środowiska medyczne i naukowe. Problemy diagnostyczne nie są jedynie tłem dla relacji głównych bohaterów, ale ważnym elementem akcji, a metody diagnozowania są często oryginalne i zaskakujące.

Zobaczcie na własne oczy, jak Dr House i jego zespół rozwiązują największe tajemnice medycyny na swój własny dowcipny i oryginalny sposób.

Warunkiem uczestnictwa w Nocnym Dyżurze z Dr Housem jest zakup pamiątkowego plakatu w cenie 14 zł dla studentów i posiadaczy kart Multikinomaniaka lub w cenie 19 zł dla pozostałych.


Więcej o Nocnym dyżurze z Dr Housem na www.multikino.pl/ursynów oraz www.silverscreen.pl

Zgłoś błądStaramy się, aby na tej stronie były jak najbardziej wiarygodne informacje. Jeżeli, więc zauważysz jakikolwiek błąd, to prosimy o zgłoszenie go wraz z podaniem linka do strony, na której się znajduje. Możesz się z nami również podzielić uwagami na temat strony. Za wszelką pomoc dziękujemy!
wasze komentarze (1)Dodaj kometarz »
  • tadek
    tadek7 października 2009, 22:22:33
    IP: b3cb0af1d513

    Maraton odbędzie się, nie tylko w MK-Ursynów i kinach SS, ale także w pozostałych Multikinach z cyfrowym projektorem. :D