Bo gdy rodzice wysyłali mnie w rakiecie kosmicznej na Ziemię, powiedzieli mi "James, staniesz się mężczyzną pod tym żółtym słońcem"

Dr James Wilson


Artykuły: Stacy Warner

Autor: ToAr | Kategoria: Postacie | data: 2009-05-06 | Odsłon: 23856Stacy Warner – fikcyjna postać drugoplanowa amerykańskiego medycznego serialu dramatycznego "House M.D.", grana przez aktorkę Selę Ward. Postać pojawiła się w końcówce pierwszego sezonu (1x21 „Three Stories”), a zniknęła w połowie drugiego sezonu (2x11 „Reed to Know”). Stacy była prawnikiem i głównym doradcą prawnym w fikcyjnym szpitalu Princeton-Plainsboro.

Życiorys

Chociaż nie znamy wielu faktów z wcześniejszego życia Stacy, to wiadomo, że ma około 45 lat. W odcinku 2x01 „Acceptance” wspomina, że ukończyła Duke University.
Dziesięć lat przed rozpoczęciem serialu poznała House’a na turnieju paintballowym „Prawnicy kontra Lekarze”, z którym ostatecznie się związała. Po pięciu latach podczas gry w golfa House miał zawał mięśnia czworogłowego uda prawej nogi. Znalazł się wtedy w Princeton-Plainsburo, jednak został błędnie zdiagnozowany przez trzech lekarzy (ostatecznie sam siebie zdiagnozował). Niestety zawał był już zbyt posunięty i spowodował martwicę mięśnia. House podjął się ryzykownego leczenie, aby uratować nogę, co w ostateczności spowodowało, że trzeba było go wprowadzić w stan śpiączki farmakologicznej. Stacy wtedy podjęła decyzję na mocy specjalnego pełnomocnictwa medycznego, które dał jej House o usunięciu martwych mięśni, co w konsekwencji spowodowało częściowy bezwład w nodze, ale też w znacznym stopniu zmniejszyło jego ból. House nigdy nie wybaczył Stacy tej decyzji.
Stacy pojawia się w serialu w odcinku 1x22 „Three Stories” wraz ze swoim mężem, Markiem, który jest doradcą prawnym ds. szkolnictwa wyższego. Stacy uważa, że jej mąż jest chory i chce, aby zdiagnozował go House. Mark jak i jego zespół nie wierzą w tą chorobę, ponieważ nie ma żadnych medycznych podstaw. Po wielu nieudanych próbach postawienia diagnozy w końcu, kiedy House zleca przebadanie moczu pod kątem Porphobilinogenu wynik okazuje się pozytywny. Okazuje się, że jej mąż cierpi na ostrą porfirię, która wymaga długiego leczenia ambulatoryjnego. Stacy zajmuję stanowiska adwokata w szpitalu, ponieważ na czas leczenia chce być blisko swojego męża. Prowadzi to do ponownego zbliżenia między Housem i Stacy, którego kulminacją jest wspólna noc w odcinku 2x11 „Need to Know”. Ostatecznie kiedy Stacy chce rzucić Marka dla House, House kończy z nią znajomość twierdząc, że nigdy jej nie uszczęśliwi, ponieważ nie potrafi się zmienić. Stacy rezygnuje z posady adwokata i wraca wraz z mężem do Short Hills w New Jersey.

Osobowość

Twórca House’a, David Shore powiedział, że „prawdziwa miłość odeszła”. Stacy jest „porywczą” i „błyskotliwą” osobą, która jest „jedyną postacią mającą równe szanse z Housem w potyczce”. Aktorka, Sela Ward opisuje swoją postać jako okno do jego wrażliwości i serca. House opisuje Stacy jako „bardzo przekonywującą”, kiedy Mark uważa, że nic mu nie jest. House wtedy mówi, że skoro Stacy uważa, że jest chory, to tak musi być. Wielu krytyków zauważyło, że pojawienie się Stacy wpłynęło na zachowanie House’a. Diane Kristine z „Blog Cristics” stwierdziła, że House przy Stacy był „prawie miły”.

Relacje

Gregory House

Około dziesięć lat przed rozpoczęciem serialu była dziewczyną Gregorego House’a. Stacy poznała House’a na turnieju paintball’a, w którym konkurowali ze sobą prawnicy i lekarze. W tym turnieju Stacy postrzeliła House’a i tym samym wyeliminowała go z dalszych rozgrywek. Podobno ich pierwsza randka była totalną porażką i nie chciała go więcej oglądać na oczy (tak powiedziała Cameron). Jednak tydzień później zamieszkała razem z nim. Stacy była dziewczyną House’a kiedy rozpoznano u niego zawał mięśnia czworogłowego uda. House postanowił poddać się bardzo ryzykownemu zabiegowi, która wymagała wprowadzenia go w stan śpiączki farmakologicznej. Kiedy House był w śpiące Stacy za namową dr Cuddy wykorzystała swoje pełnomocnictwo medyczne jakiego udzielił jej House i zdecydowała o chirurgicznym usunięciu martwych mięśni. Z pewnością ta decyzja ocaliła jego życie, ale spowodowała chroniczny ból w jego nodze. House i Stacy po tej sytuacji byli jeszcze ze sobą. Stacy wspierała House’a w jego cierpieniu, jednak on często wypominał jej decyzję jaką podjęła. Targana wyrzutami sumienia i widok cierpiącego House’a spowodowały, że postanowiła od niego odejść. Stacy była jedyną osobą, z którą House tworzył prawdziwy związek, a Cameron określiła ją jako jedyną kobietę, którą House naprawdę kochał.

Po powrocie Stacy w serialu ich stosunki były nadal napięte. House konsekwentnie igra z jej mężem, Markiem. Często spotyka się ze Stacy i narusza jej prywatność. Często okłamuje Stacy w prowadzonych sprawach sądowych. Sytuacja się komplikuje, kiedy wszystkie postępowania sądowe skupione są na Housie. House nadal pragnie Stacy i spędza z nią jedną noc. Jednak po ich stosunku seksualnym dochodzi do wniosku, że nie chce zniszczyć jej małżeństwa z Markiem i definitywnie kończy ich znajomość. Stacy rezygnuje ze swojej posady.

Mark Warner
Stacy pojawia się w serialu jako żona doradcy prawnego ds. szkolnictwa wyższego, Markiem Warnerem. Celem wizyty w Princeton-Plainsboro jest prośba House’a o pomoc w zdiagnozowaniu tajemniczej choroby, na którą cierpi jej mąż. House prawidłowo diagnozuję u jej męża ostrą porfirię, co ratuje w ostateczności jego życie. Choroba jej męża wymagała jednak długiej rekonwalescencji. Stacy chciała być przy swoim mężu, dlatego też została prawnikiem szpitala, którego Cuddy usilnie poszukiwała. House powiedział, że nie wybaczy jej nigdy podjętej decyzji sprzed lat, ale mimo to pozwolił Cuddy zatrudnić ją w szpitalu.

Zobacz też:
- opinie na temat tej postaci na naszym forum.wasze komentarze (3) Dodaj kometarz >>
pada
(gość)
data: 2009-10-10 11:45:38 | IP dbcdb9dfe845
Jedna tylko rzecz, przyjrzyj się jeszcze raz artykułom o postaciach bo czasem formy gramatyczne słów się nie zgadzają: np. chcę zamiast (on/ona) chce.

Mack
(gość)
data: 2009-10-04 15:59:50 | IP 0a6dad13a708
Ona pojawiła się już w odcinku 1x21 Three Stories.

alli
(użytkownik)
data: 2009-08-24 11:24:51 | IP 0c9a2c8b1539
Artykuł okej, ale zauważyłam błąd. Odcinek 1x22 ma tytuł 'Honeymoon' a nie 'Three Stories'. Poza tym rzetelna charakterystyka pozdrawiam!