Można godnie żyć, ale nie umrzeć.

Dr Gregory House


» Odcinki: Sezon 5
Sezon: wszystkie, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Sezon 5, Odcinek 24 - Premiera: 11 maja 2009

House budzi się w nadzwyczaj dobrym humorze. Samopoczucie dodatkowo poprawia mu widok szminki na twarzy. House opowiada Wilsonowi o nocy spędzonej z Cuddy oraz o decyzji o odwyku. Gregory ogłasza publicznie, że spał z Cuddy. Lisa jest na niego wściekła. Pracownicy szpitala udają się na ślub Cameron i Chase’a.

»

Sezon 5, Odcinek 23 - Premiera: 4 maja 2009

Do House’a przyjeżdża Foreman, by poinformować, że Cuddy zwolni go, jeśli natychmiast nie pojawi się w pracy. House po raz kolejny widzi Amber. O swoich halucynacjach, Gregory mówi Wilsonowi. Ten wysyła go na specjalistyczne badania. Cuddy nakłania House’a na odwyk. W finałowej scenie, Lisa i Gregory namiętnie się całują.

»

Sezon 5, Odcinek 22 - Premiera: 27 kwietnia 2009

House widzi, jak Cameron omawia z Wilsonem program wieczoru kawalerskiego Chase’a. A ponieważ sam zajmuje się organizacją podobnej imprezy dla Cameron, wysyła Foremana i Trzynastkę na poszukiwania striptizera. Okazuje się, że jedno z przyjęć odbywa się w domu Wilsona, w dodatku bez jego wiedzy i zgody. Zaskoczony takim obrotem spraw James wybiega z mieszkania bez spodni. Następnego dnia okazuje się, że został zatrzymany przez policję... House ma przywidzenia. Cały czas wydaje mu się, że widzi Amber.

»

Sezon 5, Odcinek 21 - Premiera: 13 kwietnia 2009

Cameron przekonuje Chase’a, by przełożyli zaplanowaną od dawna wspólną wycieczkę. Chase ma o to do niej spore pretensje. Cameron nie zdradza powodów swojej decyzji. Prosi tylko, by Robert jej zaufał. Foreman zastanawia się, czy Cameron przypadkiem nie jest zakochana w Housie. Cuddy uważa, że to śmieszne. Mimo to ostrzega Allison.

»

Sezon 5, Odcinek 20 - Premiera: 6 kwietnia 2009

Foreman i Trzynastka jadą do domu Kutnera. Po wejściu do mieszkania, znajdują leżącego w kałuży krwi. Obok niego znajdują pistolet. Natychmiast wzywają pogotowie. Zespół próbuje ustalić, czy Kutner miał ostatnio jakieś problemy rodzinne lub finansowe. Poleca pracownikom zbadać przyczyny wypadku. Kutner umiera. Trzynastka, Cuddy, Wilson, Chase i Cameron biorą udział w uroczystościach pogrzebowych.

»

Sezon 5, Odcinek 19 - Premiera: 30 marca 2009

Na sąsiednim łóżku leży Lee, który w trakcie przejażdżki rowerowej wjechał w otwierające się drzwi samochodu. Wkrótce jego przypadkiem zajmą się lekarze z New Jersey. W odwiedziny do House’a przychodzą Foreman, Trzynastka, Kutner i Wilson. House mówi temu ostatniemu, że brat Foremana przebywa w zakładzie karnym w Fishkill.

»

Sezon 5, Odcinek 18 - Premiera: 16 marca 2009

Morgan, pielęgniarka z domu spokojnej starości, symuluje chorobę, by dostać się pod opiekę House'a. Okazuje się, że wskazał ją kot, który rzekomo umie przewidzieć śmierć pensjonariuszy ośrodka. Morgan boi się, że niebawem przeniesie się na tamten świat. Kobiecie początkowo nic nie dolega, ale z czasem naprawdę zaczyna chorować. Tymczasem Taub chce podreperować swoje finanse i postanawia zrobić interes ze szkolnym kolegą.

»

Sezon 5, Odcinek 17 - Premiera: 9 marca 2009

W szpitalu, Nick – tak jak ma to w zwyczaju – nie pozostawia na lekarzach suchej nitki. House dowiaduje się, że brat Wilsona trafił na oddział psychiatryczny szpitala New York Mercy. Gregory i James jadą tam. Na miejscu okazuje się jednak, że brat Wilsona zniknął. James mówi House’owi, że brat cierpi na schizofrenię i ciągle do niego dzwoni. Kiedy Wilson nie odbierze - ucieka.

»

Sezon 5, Odcinek 16 - Premiera: 23 lutego 2009

Wilson informuje Cuddy, że House zażywa teraz heroinę, ponieważ jest silniejsza niż Vicodin. Na korytarzu, James widzi wymiotującego House’a. Wilson mówi mu o swoich podejrzeniach. House koryguje, że nie chodzi o heroinę, tylko metadon. Cuddy zabrania House’owi przyjmowania tego środka w szpitalu. On grozi, że zrezygnuje z pracy. Taub, Kutner i Trzynastka zastanawiają się, czy House rzeczywiście zrezygnuje, czy tylko uniósł się honorem...

»

Sezon 5, Odcinek 15 - Premiera: 16 lutego 2009

Trzynastka i Foreman są szczęśliwi po wspólnie spędzonej nocy. Sielanka szybko się jednak kończy. Remy zaczyna tracić wzrok. Foreman oraz House robią wszystko, aby jej pomóc. Cuddy obwinia House’a o to, że przez niego Cameron nie chce dalej jej zastępować. Cuddy zmuszona jest zostawić dziecko i wrócić do pracy. Taub zdradza swojej żonie, że marzy mu się powiększenie rodziny. Ona mówi jednak, nie jest jeszcze na to gotowa.

»

1, 2, 3 >>