Jeśli twoje życie ma sens, praca przestaje go mieć.

Dr Gregory House


» Odcinki: Sezon 4
Sezon: wszystkie, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Sezon 4, Odcinek 16 - Premiera: 19 maja 2008

Gdy House pogrąża się we wspomnieniach, aby ratować życie kolejnej ofiary wypadku, jego przyjaźń z Wilsonem zostanie wystawiona na niezwykle trudną próbę za sprawą przypomnianych faktów. Wilson pyta House’a, jak to się stało, że znaleźli się razem w autobusie. Gregory nie potrafi jednak odpowiedzieć. Z pomocą przychodzi mu Kutner, który naprowadza go na trop baru znajdującego się na trasie feralnego autobusu. Trzynastka odbiera wyniki testów, które potwierdzają, że jest cierpi na syndrom Huntingtona. Amber umiera...

»

Sezon 4, Odcinek 15 - Premiera: 12 maja 2008

Pierwszy z dwóch finałowych odcinków tego sezonu. House przeżywa straszny wypadek autobusu i wkrótce zaczyna przypominać sobie istotne szczegóły, które doprowadziły do katastrofy. Chase próbuje go zahipnotyzować, by w ten sposób dociec prawdy o przyczynach i okolicznościach wypadku...

»

Sezon 4, Odcinek 14 - Premiera: 5 maja 2008

Życie miesza się z fikcja, gdy doktor House stawia diagnozą wskazująca, że jeden z aktorów jego ulubionej opery mydlanej zapada na bardzo poważną chorobę. Cuddy dostaje poufną informację, że szpital ma odwiedzić inspektor ds. akredytacji. Niemal natychmiast nakazuje Cameron i Foremanowi obserwować House’a oraz dopilnować, by nie robił "żadnych głupstw".

»

Sezon 4, Odcinek 13 - Premiera: 28 kwietnia 2008

House nabiera podejrzeń wobec pacjenta, który jest zbyt pogodny. Jego zdaniem ta nadmierna uprzejmość to symptom czegoś bardzo poważnego. Deb trafia na przepełnioną izbę przyjęć. Pacjenci są zirytowani długimi kolejkami. Lekarze robią, co mogą, ale nie są w stanie sprawnie działać bez personelu pomocniczego. Chase przekonuje House'a, że nie powinien niszczyć Amber. Gregory i Amber wspólnie opiekują się dzieckiem Wilsona. James ma nadzieję, że jest to krok w kierunku akceptacji jego związku z Amber. Podczas spotkania w barze, Taub i Kutner obmawiają House’a.

»

Sezon 4, Odcinek 12 - Premiera: 5 lutego 2008

Gdy świeżo nawrócona hasydka zapada na groźną chorobę podczas własnego wesela, House wnika głęboko w jej prywatne życie, by odkryć przyczyny tego stanu. House mówi Wilsonowi, że wie o jego spotkaniach z Amber. James mówi, że byli razem tylko przez cztery miesiące. House sugeruje Cuddy, aby przespała się z Wilsonem i uratowania go przed Amber. Amber przychodzi do House’a. Gregory składa jej propozycję „nie do odrzucenia”…

»

Sezon 4, Odcinek 11 - Premiera: 3 lutego 2008

Diagnoza na odległość zyska nowy wymiar, gdy House i jego ekipa będą musieli zdalnie pomóc lekarzowi znajdującemu się na biegunie południowym. House jest oburzony, że w szpitalu wprowadzono opłaty za oglądanie telewizji kablowej. Interweniuje w tej sprawie u Cameron. Gregory naciska Wilsona, by ten zdradził imię swojej nowej dziewczyny. Niedługo potem widzi, jak całującego się w restauracji z Amber.

»

Sezon 4, Odcinek 10 - Premiera: 29 stycznia 2008

Matka doznaje nagłego paraliżu, przyprawiając córkę o histerię, House zaczyna sadzić, że pacjentka ukrywa informacje, które pozwoliłyby ją uleczyć. Nadchodzą mikołajki. Zespół zastanawia się, czy przynosić House’owi jakiekolwiek prezenty. Przebrany za św. Mikołaja Kutner wręcza House’owi upominek.

»

Sezon 4, Odcinek 09 - Premiera: 27 listopada 2007

House musi wydać werdykt w sprawie zatrudnienia asystentów, stawia przed kandydatami ostatnie zadanie, zlecając im opiekę nad buntowniczym muzykiem punkowym. Cuddy prosi House’a, by dokonał ostatecznego wyboru członków swojego zespołu. Nalega przy tym, by znalazło się w nim miejsce przynajmniej dla jednej kobiety. Wybór pada na trzynastkę. Gregory prosi też Wilsona o opinię na temat Amber, która otrzymuje pierwsze samodzielne zadanie. Wilson źle diagnozuje pacjenta, twierdząc, iż jest on nieuleczalnie chory.

»

Sezon 4, Odcinek 08 - Premiera: 20 listopada 2007

Finałowa piątka kandydatów zajmuje się przypadkiem pewnego iluzjonisty, ale czy aby jego choroba nie jest kolejną sztuczką? Taub i Amber postanawiają podejrzeć bieliznę Cuddy. Wszystkie próby kończą się jednak fiaskiem. Udaje się tylko House’owi. Gregory celowo upuszcza na ziemię butelkę Vicodinu. Nieświadoma niczego Cuddy pochyla się, aby ją podnieść… House podejrzewa, że Trzynastka ukrywa przed nim jakąś chorobę. Remy początkowo zaprzecza. Wkrótce jednak wyznaje, że mogła odziedziczyć chorobę Huntingtona.

»

Sezon 4, Odcinek 07 - Premiera: 13 listopada 2007

Nastolatek ze zdeformowaną twarzą doznaje udaru mózgu podczas operacji plastycznej, a House i jego ludzie zostają wezwani, aby wskazać jego przyczynę. Za lekarzami przez cały czas podąża ekipa telewizyjna. Operacja Kenny’ego ma być częścią filmu dokumentalnego. Cuddy myśli, że dokument przyniesie rozgłos szpitalowi. House nie jest jednak zachwycony. Daje temu wyraz, zamykając przed ekipą drzwi do sali radiologii. Podczas wywiadu, Cameron myli się i mówi, że kocha House’a.

»

1, 2 >>