Dlaczego przerażająca potrzebuje żałosnego?

Dr Gregory House


» Odcinki: Sezon 2
Sezon: wszystkie, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Sezon 2, Odcinek 24 - Premiera: 23 maja 2006

Lekarze omawiają przypadek mężczyzny z powiększonym językiem, gdy mąż jednej z pacjentek strzela do doktora House'a. Ochrona otwiera ogień do napastnika. Obaj mężczyźni trafiają po operacji do sali intensywnej opieki. Podczas rekonwalescencji House próbuje diagnozować pacjenta z olbrzymim językiem. Orientuje się, że chirurdzy nie ograniczyli się do wyjęcia pocisków i opatrzenia ran.

»

Sezon 2, Odcinek 23 - Premiera: 16 maja 2006

Do szpitala zostaje przyjęta szesnastoletnia pacjentka, ofiara huraganu Katrina, która cierpi na halucynacje po tragicznych wydarzeniach. Towarzyszy jej były kolega House, który właśnie dowiedział się, że jest jej ojcem. House obawia się, że kumpel mógł paść ofiarą przekrętu, ale przejmuje opiekę nad chorą dziewczyną. Zmuszony przymknąć oko na jej kłamstwa, aby postawić odpowiednią diagnozę i rozpocząć leczenie, sam musi trochę pokombinować. Cuddy prosi House'a o pomoc w poszukiwaniu dawcy spermy.

»

Sezon 2, Odcinek 22 - Premiera: 9 maja 2006

Kiedy młoda mama, Kara dostaje ataku apopleksji w trakcie kąpieli swojego nowonarodzonego synka, o mały włos nie dochodzi do tragedii i utonięcia dziecka. House i spółka pracują jednocześnie nad dwoma przypadkami, próbują dowiedzieć się, co dolega matce, oraz robią wszystko, aby ratować życie malca. Kiedy obydwa przypadki zaczynają się pogarszać, mąż zostaje zmuszony do podjęcia trudnej decyzji, i jednocześnie poznaje szokujące informacje na temat Kary, o których nie miał pojęcia. Foreman wraca do pracy. Cuddy zaprasza Wilsona na randkę.

»

Sezon 2, Odcinek 21 - Premiera: 3 maja 2006

Policjant nie żyje. W przypadku Foremana choroba postępuje w identyczny sposób, jak u pierwszej ofiary śmiertelnej, następuje ślepota, przykurcze mięśni, rozdzierający ból. Foreman przygotowuje się na najgorsze i chce naprawić kilka spraw w swoim życiu. Postanawia zadzwonić do ojca. House próbuje wszystkiego i nadal nie może potwierdzić przyczyn tej dziwnej choroby. Podejrzewa, że rozwiązanie problemu może znajdować się w mieszkaniu policjanta.

»

Sezon 2, Odcinek 20 - Premiera: 2 maja 2006

Do szpitala trafia postrzelony w głowę policjant, który nie może się powstrzymać od śmiechu. Niebawem dołączają się kolejne dziwne objawy, a stan pacjenta szybko się pogarsza. Wkrótce to samo zaczyna dziać się z Foremanem. Policjant umiera, zanim lekarze są w stanie rozpoznać chorobę.

»

Sezon 2, Odcinek 19 - Premiera: 25 kwietnia 2006

Kiedy w szpitalu pojawia się piętnastoletni uzdrowiciel Boyd, który twierdzi, że potrafi rozmawiać z Bogiem, House zgłasza się na ochotnika, aby zaopiekować się pacjentem. House sądzi, że dzieciak jest sprytnym naciągaczem, dopóki ten nie dotyka jednego z chorych na raka pacjentów Wilsona. Dochodzi do remisji choroby. Boyd nie chce zgodzić się na przeprowadzenie operacji na swoim mózgu, obawia się, że straci moc. Cameron i Foreman nadal nie potrafią dojść do porozumienia po kłótni o kradzież pomysłu na artykuł.

»

Sezon 2, Odcinek 18 - Premiera: 18 kwietnia 2006

Młoda kobieta nie śpi od dziesięciu dni. Ponieważ najdłuższy odnotowany okres przeżycia bez snu wynosi jedenaście dni, House ma niewiele czasu, by odkryć przyczynę jej bezsenności. Tymczasem Cameron jest wściekła na Foremana za to, że opisał ten sam przypadek kliniczny co ona, ale wcześniej opublikował swój artykuł.

»

Sezon 2, Odcinek 17 - Premiera: 11 kwietnia 2006

Podczas wieczoru pokera połączonego ze zbiórką na oddział onkologiczny do szpitala trafia sześcioletni chłopczyk z objawami podobnymi do tych, jakie miała pacjentka, która zmarła dwanaście lat wcześniej na rzadką chorobę. Od tamtej pory House już kilkakrotnie błędnie rozpoznawał to schorzenie.

»

Sezon 2, Odcinek 16 - Premiera: 4 kwietnia 2006

Melinda jest nastolatką po przeszczepie serca. Nadopiekuńcza matka trzyma ją pod kloszem. Bardzo niechętnie zgadza się na odwiedziny jej chłopaka. Podczas pocałunku dziewczyna doznaje nagle wstrząsu anafilaktycznego. Potem dołączają się kolejne objawy, które ogromnie komplikują postawienie diagnozy. House stale prowokuje i wykorzystuje Wilsona, a jednocześnie chce, żeby przyjaciel nadal u niego mieszkał.

»

Sezon 2, Odcinek 15 - Premiera: 28 marca 2006

Podczas wyrafinowanej gry seksualnej mąż dostaje napadu duszności. Lekarze, zwłaszcza Cameron, są pod wrażeniem wyzwolonego małżeństwa, dbającego o atrakcyjność związku. Po wykluczeniu alergii House zaczyna podejrzewać zatrucie metalem ciężkim. Trucicielką jest prawdopodobnie kochająca żona. Wilson przeżywa kłopoty małżeńskie. Wyrzucony z domu, znajduje schronienie u House'a. Ten po jednej nocy ma dość lokatora.

»

1, 2, 3 >>