Hej, Wilson! Idę wycinać oko pacjentowi! Chcesz popatrzeć?

Dr Gregory House


Artykuły: 7x04 "Massage Therapy"

Autor: Ninon | Kategoria: Sezon 7 | data: 2010-10-13 | Odsłon: 5742Przeczytaj opis czwartego odcinka siódmego sezonu pod tytułem "Massage Therapy".

Premiera w USA: 11 października 2010

Pacjent: Margaret (tak naprawdę Jenny).

Wstępne diagnozy: zwłóknienie wątroby, zatrucie ołowiem, otrucie, legionelloza.

Prawdziwa przyczyna: schizofrenia

Opis odcinka:

Zadowolony House budzi się w swoim mieszkaniu. Gdy przychodzi do pracy zostaje mu przedstawiona nowa lekarka dr Kelly Benedict, zatrudniona przez dr.Chase'a w miejsce Trzynastki. House po wstępnym przepytaniu lekarki stwierdza, że nie nadaje się ona do pracy w jego zespole. Według niego Chase chce ją po prostu „zaliczyć” i szuka kobiety, która zajmie w jego życiu miejsce Cameron. Dr Foreman również nie jest zadowolony z wyboru nowej lekarki. Podobnie jak House, uważa, że Chase chce ją uwieść.

Zespół musi zmierzyć się z przypadkiem Margaret, która trafia do szpitala z silnym trzydniowym bólem brzucha, po tym, jak zwymiotowała. Pierwsze hipotezy to zwłóknienie wątroby i zatrucie ołowiem. We wstępnym wywiadzie pacjentka mówi lekarzom, że przez cały poprzedni dzień była w pracy. Taub i Foreman przeszukują dom pacjentki i znajdują rachunki z przyszpitalnego bufetu wskazujące, że nie była ona tego dnia w pracy.

W trakcie badania wychodzą na jaw jeszcze inne zaskakujące fakty z jej życia. Okazuje się, że zataiła przed lekarzami złamanie żeber. Margaret mówi, że na studiach należała do drużyny kolarskiej i spadła kiedyś z roweru prosto na hydrant łamiąc żebra. Lekarze pytają również o rachunki z przyszpitalnego bufetu. Margaret tłumaczy, że pomyliły jej się dni.

Dr Kelly powierzono zadanie zdobycia akt operacji dziewczyny ze szpitala uniwersyteckiego. Okazuje się, że pacjentka kłamała. Wcale nie studiowała na tej uczelni i tak naprawdę ma na imię Jenny. Później opowiada lekarzom historię jakoby była bita przez byłego męża i aby się przed nim chronić kupiła nową tożsamość. Mówi również, że jej były mąż otruł jej psa. To daje podstawę do wysnucia hipotezy, że również ona mogła zostać otruta. A o przyszpitalnym bufecie skłamała dlatego, że nie chciała się przyznać, iż uczęszcza na grupę wsparcia.

House i Cuddy kłócą się o masażystkę Gregorego, która jest prostytutką. Lisa grozi mu, że dopóki nie zrezygnuje on z usług tejże prostytutki (z którą notabene kiedyś uprawiał seks) nie będzie się z nim spotykać. House radzi się Wilsona. Ten podpowiada, aby kupił Cuddy prezent i odpuścił. Mówi także, że on zawsze odpuszcza i dzięki temu żyje w zgodzie ze swoją dziewczyną. House szybko się zgadza, na co Wilson słusznie stwierdza, że przyjaciel i tak postąpi na odwrót. House załatwia dla Cuddy masażystę, który jest męską prostytutką, w dodatku homoseksualną. Para znowu się kłóci. W końcu dochodzą do wniosku, że tak naprawdę oboje nie chcą się zbytnio śpieszyć i nie angażują się w pełni. House wyraża chęć pojawienia się w życiu Rachel. Tymczasem pacjentka dostaje dużej gorączki, co wyklucza otrucie jej przez byłego męża. Kolejny pomysł na diagnozę wychodzi od doktor Benedict. Stwierdza ona, że skoro Taub zauważył stary klimatyzator, to może być to legionelloza. Autorstwo tego pomysłu zostaje szybko podważone przez Foramana. Wychodzi na jaw, że to Chase podsunął jej ten pomysł. Billy, mąż Jenny, odkrywa, że żona kłamała odnośnie spotkań z grupą wsparcia. Tymczasem pojawia się nowy objaw: Jenny ma omamy. Legionelloza też zostaje wykluczona.

Wkrótce wszystkie objawy zaczynają ustępować. Najpierw zanika gorączka i nudności, a potem znikają wszystkie inne problemy. House zarządza podanie odpowiednich leków i omamy również zaczynają się zmniejszać. House zainspirowany wypowiedzią dr Benedict odkrywa u pacjentki schizofrenię. Okazuje się, że wiedziała ona o niej od dawna tylko ją ukrywała. Dlatego kłamała, mając nadzieję, że objawy ustąpią zanim lekarze odkryją prawdę. Na światło dzienne wychodzi również kolejne kłamstwo Jenny. Wcale nie była mężatką.

House mówi Chase'owi, że może dać lekarce jeszcze jedną szansę. Dr Robert cieszy się z tego i postanawia skorzystać z propozycji szefa. Jednak gdy spotyka pakującą się dr Kelly w szatni, nie mówi jej o tym, lecz zaprasza na kolację. Dr Benedict zgadza się.

House, Cuddy i jej córeczka jedzą razem kolację w domu Cuddy.Zobacz fotogalerię: 7x04 "Massage Therapy"
wasze komentarze (1) Dodaj kometarz >>
gulek
(gość)
data: 2010-11-13 23:36:01 | IP 5cbb388e6b8b
ktoś wie jaki jest tytuł końcowej piosenki??