Wiecie tylko, że jestem geniuszem, dzięki któremu pies nasikał ci do kibla. Nie wiecie jak tego dokonałem i, co ciekawsze, gdzie sam sikałem.

Dr Gregory House


Artykuły: Dr Gregory House

Autor: ToAr | Kategoria: Postacie | data: 2009-02-16 | Odsłon: 164086Dr Gregory House (częściej nazywany jako House, rzadziej Greg lub Dr House) – fikcyjna postać i bohater amerykańskiego medycznego serialu dramatycznego "House M.D.", grana przez brytyjskiego aktora, Hugh'a Laurie. Postać to geniusz medyczny, który kieruje zespołem diagnostów w fikcyjnym szpitalu Princeton-Plainsboro w New Jersey. House znany jest jako gbur, mizantrop i cynik.Witajcie chorzy ludzie oraz ich najbliżsi! Chcąc zaoszczędzić czas i uniknąć masy nudnego gadania potem, jestem dr Gregory House. Możecie mówić mi Greg. Jestem jednym z trzech lekarzy, którzy pracują w przychodni dziś rano. Krótko. Słodko. Chwytaj kartotekę. Ten promyk słońca to dr Lisa Cuddy. Dr Cuddy zarządza tym szpitalem, więc, niestety, jest zbyt zajęta, by się wami zająć. Jestem specjalistą w dziedzinie diagnostyki, z podwójną specjalizacją z chorób zakaźnych i nefrologii. Jestem także jedynym lekarzem zatrudnionym w tej przychodni zmuszonym do bycia tu wbrew mojej woli. To prawda, co? Ale nie martwcie się. Ponieważ dla większości z was, ta robota mogłaby być odwalona przez małpę z fiolką ibuprofenu. A skoro o tym mowa, jeśli będziecie szczególnie wkurzający, możecie zobaczyć, jak sięgam po to. To Vicodin. Jest moja. Wy jej nie dostaniecie. I, nie, nie mam problemu ze zwalczaniem bólu. Ale z bólem. Ale kto wie? Może się mylę. Może jestem zbyt nawalony, by móc wiedzieć. Więc, kto chce mnie? A kto raczej poczekałby na kogoś z pozostałej dwójki? Dobra. Hmm, będę w pokoju nr 1, jeśli zmienicie zdanie – Dr Gregory House przedstawiający siebie pacjentom w klinice.

Życiorys

House urodził się 11 czerwca 1959 roku (zgodnie z jego szpitalną bransoletą w odcinku 2x24 „No Reason”) lub w grudniu (w odcinku 1x06 „The Socratic Metod”) jako dziecko Johna House’a, , pilota marynarki wojennej (w odcinku 5x04 „Birthmarks” House dowiódł, że nie jest jego biologicznym ojcem; przyjaciel rodziny House’a miał większe prawdopodobieństwo, aby nim być) oraz Bythe House, gospodyni domowej. Jego ojciec przez większość dzieciństwa i dojrzewania House’a był w czynnej służbie wojskowej. House mieszkał w różnych krajach, w których stacjonował jego ojciec, w tym w Egipcie i Japonii, które zostały wymienione w odcinkach.

House był bystrym dzieckiem, mającym wymagającego ojca i kochającą matkę, którzy wiązali z nim wielkie nadzieje. Zajmował się wieloma dziedzinami, takimi jak chemia czy gra na pianinie, z których korzysta także w dorosłym życiu. Jednakże izolacja od dzieci w jego wieku i jego słabe relacje z rodzicami doprowadziły do tego, że stał się samotnikiem. To spowodowało, że buntował się przeciwko ojcu i był za to karany, nie wiadomo jednak czy to była fizyczna kara czy jedynie emocjonalna izolacja.

Podczas wizyty w japońskim szpitalu House spotkał rozczochranego człowieka, który okazał się być dozorcą. Była to osoba z największą wiedzą medyczną w całym szpitalu. Poźniej odkrył, że ten człowiek był burakuminem, członkiem „nietykalnej” kasty, którzy nawet nie próbują dopasowywać się do reszty lekarzy. To wydarzenie spowodowało, że młody House chciał być lekarzem, bo pomimo ich niechęci do niego, cały personel szpitalny słuchał burakumina, kiedy tego potrzebował. To pokazywało młodemu House’owi, że mimo wykształcenia w jego wieku, był często ignorowany przez tych, którzy myśleli, że wiedzą lepiej.

W szkole House był dobrym uczniem i dostał się do Johns Hopkins Medical School. Jednak został przyłapany na oszukiwaniu przez Philipa Webera, człowieka, którego później traktował jako śmiertelnego wroga, i został wydalony ze szkoły. Pomimo jego akademickiego wybryku House został przyjęty do szkoły medycznej na Uniwersytecie Michigan, gdzie stał się legendą i pierwszy przykuł uwagę młodej studentki, Lisy Cuddy. W czwartym sezonie, w odcinku „Games” House wspomina, że uzyskał świetny wynik z jego egzaminu MCAT. Ponadto House uważa, że spotkał swojego najlepszego przyjaciela, Jamesa Wilsona, podczas medycznej konferencji, kiedy wpłacił za niego kaucję, który dopuścił się „przestępstwa” – aktu wandalizmu, niszczenia mienia i napaści.

House jest obecnie szefem zespołu diagnostów w szpitalu Princeton-Plainsboro w New Jersey. Jego kariera medyczna przed pracą w tym szpitalu jest nieznana, ale wiadomo, że kiedy się pojawił, to w diagnostyce nie miał sobie równych. Jego lekceważenie niektórych spraw etycznych, niezdolność do współpracy z innymi osobami oraz pogarda dla rutynowej pracy uczyniły go bezrobotnym.

Niepełnosprawność

Kilka lat przed rozpoczęciem serialu House miał zawał mięśnia czworogłowego uda. Niestety jedynym objawem był ból nogi i kiedy House sam zdiagnozował śmierć jego mięśnia, to noga była już w tak złym stanie, że amputacja była zalecanym zabiegiem. House odrzucił to rozwiązanie i zamiast tego poddał się procedurze pominięcia krążenia wokół martwego mięśnia. W wyniku intensywnego bólu podczas gojenia, który omal nie spowodował zatrzymania akcji serca, House został poddany śpiączce farmakologicznej. Kiedy, House był w śpiączce jego dziewczyna i medyczny pełnomocnik, Stacy Warner zgodnie z radą dr Cuddy zdecydowała się na chirurgiczne usunięcie martwych mięśni. To najprawdopodobniej ochroniło jego życie przed chronicznym bólem w prawej nodze.

W wyniku ciągłego bólu House się uzależniony od narkotycznego leku przeciwbólowego o nazwie Vicodin. Mimo to, że House zdaje sobie sprawę ze swojego uzależnienia, to wierzy w to, że Vicodin jest jedyną rzeczą, która potrafi uśmierzyć ból i pozwala mu normalnie funkcjonować. Jego uzależnienie od Vicodinu wielokrotnie wpędziło go w tarapaty i jego koledzy zastanawiają się czy przez ten lek nie stał się osobą antyspołeczną.

Stan House’a pogłębiło, to, że przed zawałem mięśnia sercowego był aktywnym sportowcem, grał w paintabll’a (gdzie poznał Stacy), grał w golfa, biegał, grał w Lacrosse (w szkole średniej, o czym mówi w 1x04 „Paternity” i 5x03 „Adverse Effects”).

Psychologia

Chociaż jego medyczna waleczność jest bardzo dobrze znana, House jest pokazywany jako bohater ze skazą. Mimo podejmowania odważny decyzji przy diagnozowaniu pacjentów, to jego działania są bardzo często nieetyczne (łamanie prawa, włamywanie się do domów pacjentów, napaście fizyczne, itp.).

House mógłby być opisany jako człowiek słabo uspołeczniony. Nie cierpi głupców i nie waha się przed wyznaniem komukolwiek, że popełnia błąd lub jest mało inteligentny. Tym zachowaniem rozwściecza wszystkich wokół siebie, w tym pacjentów, ich rodziny, jego zespół, przyjaciół oraz szefową, dr Cuddy. Fakt, że House rzadko się myli w tym co powie powoduje, że mimo wszystko go szanują. Stawia na ważnym miejscu poczucie swojej wartości w tym, że prawie zawsze ma rację i wierzy w to, że to jest tym, co powoduje, że inni tolerują jego wszystkie pozostałe wady (nauczył się tego od dozorcy burakumina). House nie toleruje tego, co według niego jest proste, rutynowe i nudne. Bardzo rzadko poprawnie wypełnia karty pacjentów, robi wszystko, aby uniknąć dyżuru w klinice, gdzie jest mnóstwo prostych diagnoz, dlatego też często bawi się i ogląda swój ulubiony serial bądź też gra w wideogry. Kiedy zastanawia się nad trudnymi przypadkami, to House często kręci swoją laską, patrzy na swoją tablicę lub bawi się innymi rzeczami, które są na jego biurku takimi jak gumki recepturki, piłki do krykieta, długopisy, monety, żetony do gier oraz dużą kolorową piłkę do softball'u, którą często zajmuje swoje ręce. Często również ją podrzuca. Rzadko siedzi, chyba że myśli nad rozwiązaniem medycznego bądź osobistego problemu.

House posiada także chorobliwą potrzebę, aby unikać swoich pacjentów. Nawet podczas najbardziej skomplikowanych przypadków pozostaje w swoim biurze, zapisując swoje spostrzeżenia na białej tablicy. Swój zespół wykorzystuje do przeprowadzania badań i , rozmów z pacjentami oraz ich rodzinami oraz ratowania pacjentów w niebezpiecznych sytuacjach. Po części właśnie to bez wątpienia spowodowało u niego mizantropię, która czasami jest głębsza niż to. Takie zachowanie kosztuje nieraz House’a kilka cennych wskazówek diagnostycznych. Często znajduje prawidłową odpowiedź, kiedy spotka pacjenta po raz pierwszy i zauważa pewne drobne rzeczy, które prowadzą go do finalnej diagnozy.

House jest arogancki, wykorzystuje swój talent dając obietnice bez pokrycia, aby otrzymać zgodę na leczenie. Jeżeli pacjent lub jego rodzina nie zgadzają się na proponowane leczenie House stosuje zastraszanie, oszustwa, a nawet pomija legalne procedury i stosuje takie leczenie jakie uważa za słuszne. Niestety często House się myli ryzykując zdrowie i życie pacjenta mając niekompletne informacje.

Od dwunastego roku życia House wierzy (jak później się okazało słusznie), że osoba, która go wychowywała nie jest jego biologicznym ojcem. To właśnie uczyniło go cynicznym we wszystkich miłosnych związkach. Konsekwentnie (i często słusznie) widzi wady nawet w najlepiej wyglądających relacjach:
- 1x02 „Paternity” – słusznie domyślił się, że ojciec pacjenta, nie jest jego biologicznym ojcem.
- 2x15 „Clueless” – słusznie ustalił, że pozornie kochająca żona zatruwała swojego męża.
- 2x18 „Sleeping Dogs Lie” – słusznie domyślił się, że pacjentka próbowała zerwać swój lesbijski związek.

Z powodu jego inteligencji i zdolności House jest atrakcyjny dla przypadków i ludzi, których określa mianem „interesujących”. Właściwie od pierwszego odcinka widzimy, że House bierze tylko te przypadki, które go zainteresowały, przypadki, które nie mogą być wyjaśnione prostymi diagnozami albo przypadki, które nie mają żadnego sensu. House kompletuje swój zespół pod względem tego co interesującego na ich temat znajdzie. Zatrudnił Allison Cameron, ponieważ nie mógł dowiedzieć się dlaczego tak piękna osoba chciała pracować jako lekarz. Foreman dostał posadę, ponieważ zainteresowała go przemiana z złodzieja samochodów w lekarza. Przyczyny zatrudnienia Chase’a są jednak nie do końca jasne. House zainteresowało chyba, dlaczego osoba, która pochodzi z dobrej rodziny musiała znaleźć pracę jako doktor. To wcale nie znaczy, że dobrał zespół niewykwalifikowanych osób. Znalazł większość osób ubiegających się o posadę w nowym zespole, kiedy znudził się starym. Zatrudnił Kutnera, ponieważ potrafił podjąć ryzyko i nie myśli schematycznie, a nie dlatego że znalazł w nim coś interesującego. Pomimo tego, że House wybiera tylko interesujące przypadki i pracowników, to nie ma to wpływu na jego funkcjonowanie jako lekarz.

Pod koniec piątego sezonu House zaczyna cierpieć na halucynacje, które stara się zdiagnozować. Bardzo często widuje martwą dziewczynę Wilsona, Amber, która "pomaga" mu diagnozować pacjentów. Jednak ostatecznie House zaczyna widzieć Amber lub bardziej swoją własną podświadomość, ukryte motywy i chce za wszelką cenę to wyleczyć. Myśli, że jest w stanie zrealizować to w finałowym odcinku "Both Sides Now". Jednakże końcówka odcinka pokazuje nam jego porażkę w wyleczeniu siebie, a Wilson odwozi go do szpitala psychiatrycznego.

House jest geniuszem, który ma problemy. Ciekawym porównaniem dla niego byłby Isaac Newton.

Eksperymenty

House jest gotowy do podejmowania ryzyka i eksperymentowania ze swoimi pacjentami, włączając w to samego siebie. Poza zażywaniem Vicodinu często robi z siebie świnkę doświadczalną dla różnych leków i testów medycznych. Niektóre z tych testów mają na celu wyleczyć jego ból w nodze, a inne mają pomóc jego pacjentom, bądź też zaspokoić jego ciekawość. Ten brak poszanowania dla własnego zdrowia szokuje Wilsona i Cuddy, którzy widzą to jako impulsy do samodestrukcji siebie.

Jego eksperymenty na sobie obejmują:
- Wstrzykiwanie nitrogliceryny, aby wywołać migrenowy ból głowy, aby udowodnić, że leczenie migreny rywala było błędne. Później zażył LSD, aby pozbyć się migreny i następnie leki przeciwdepresyjne, aby zniwelować efekty LSD (2x12 „Distractions”).
- Chciał rzeszczepić nerwy z kręgosłupa od pacjenta na swoją chorą nogę. Jednak został zatrzymany przez Wilsona, kiedy zauważył, że ryzykuję paraliżem u jednego z jego pacjentów (3x14 „Insensitive”).
- Udawanie raka mózgu, aby móc brać udział w testach klinicznych, w których chip dawkujący leki byłby zainstalowany w ośrodku przyjemności w jego mózgu. Ten wysiłek skończył się fiaskiem, kiedy jego zespół okrył to oszustwo (3x15 „Half-Wit”).
- Wbicie noża w gniazdko elektryczne, aby zobaczyć co się stanie, gdy stanie się chwilowo martwy. To co widział, o ile coś widział nie zostało nigdy ujawnione. Możemy się domyśleć, że nic nie widział, po tym jak powiedział do martwego pacjenta: „A nie mówiłem” (4x03 „97 Seconds”).
- Wstrzyknięcie sobie krwi od chorego pacjenta, aby sprawdzić czy ta transfuzja krwi wywoła u niego jakieś skutki (4x08 „You Don't Want to Know”).
- Poddanie się hipnozie i przedawkowanie leków psychotropowych na Alzheimera, aby odblokować wspomnienia z wypadku autobusu. Ten lek spowodował u House’a zatrzymanie akcji serca (4x15 „House's Head”).
- Głęboka stymulacja mózgu z bodźcami elektrycznymi, aby uzupełnić brakujące wspomnienia. Użycie prądu wywołało u House’a napad, który wraz z pęknięciem jego czaszki spowodował krwawienie do mózgu i zapadnięcie w śpiączkę. Wybudził się ze śpiączki pod koniec odcinka, ale żadne szkody nie zostały jeszcze wykryte (4x16 „Wilson's Hart”).
- Eksperymentował z metadonem w odcinku "The Softer Side", w którym stał się milszą osobą. Cuddy i Wilson chcą się dowiedzieć od niego, dlaczego stał się miły, ale odnajdują go w jego biurze nieprzytomnego i nieoddychającego. Udaje im się go zresuscytować na czas. Później okazało się, że to wszystko spowodował metadon. House zamierza zrezygnować ze swojej pracy, ponieważ Cuddy zabrania mu brać metadon, ponieważ boi się, że poprzez branie tego leku zabiję się. Pod koniec odcinka decyzuje, że nie chcę już brać metadonu, ponieważ uważa, że nie może wykonywać dobrze swojej pracy, kiedy nie odczuwa bóli i jest milszy.
- Wprowadził się w szok insulinowy, aby pozbyć się halucynacji (5x23 "Under My Skin).

Nie jest jedyną osobą, która eksperymentowała na nim. W odcinku "No Reason" (sezon 2) Cuddy podała mu ketaminę, aby restartować jego połączenia nerwowe, ten pomysł przyszedł do niego w halucynacji po tym jak został postrzelony. Pod koniec tego odcinka House przyszedł do Cameron i powiedział jej, aby przekazała Cuddy, że ma mu podać ketaminę. Innym przykładem jest odcinek "Resignation", w którym Wilson usypia House'a.


Osobowość

Posiadający suche, uszczypliwe, a przede wszystkim raniące poczucie humoru House jest enigmatyczny i ukrywa wiele aspektów swojej osobowości zasłaniając się sarkazmem. Jest narcystyczny i daje wrażenie pogardy w stosunku do osób, z którymi wchodzi w jakiś kontakt. To spowodowało, że przyklejono do niego etykietkę "mizantropa". Gardzi większością instytucji społecznych, w tym feminizmem i religią. House jest ateistą i w pewnym sensie nihilistyczny. Te wszystkie cechy powodują, że można go opisać jako byrońskiego bohatera. Pomimo jego cynicznych poglądów na świat, to wydaje się, że w pewnym stopniu dba o swoich kolegów, a kiedy nazywa ich "idiotami" jest w stanie czasami odłożyć na bok swoją dumę i przeprosiny, kiedy jest obrażony na nich (co zdarza się dość regularnie). House ukrywa swoją sympatię do kolegów lekceważąc ich na co dzień. House jest odludkiem i stwierdził (chyba żartem), że się regularnie prostytuuje. W jednym z odcinków ma zdiagnozowany syndrom Aspergera. Chociaż niektórzy lekarze mają kompleks Mesjasza, House ma po prostu "kompleks kostki Rubika". To znaczy, że bardziej interesuje go to, co jest nie tak u jego pacjentów niż ocalenie ich życia. Widać to doskonale wtedy, kiedy stara się zdiagnozować pacjentów, którzy są już martwi, jak na przykład w odcinku "97 sekund".

Relacje

Pomimo to, że House miał kilku współpracowników, pracowników, kochanek i znajomych w trakcie swojego życia, to można spostrzec, że prawdziwych relacji jest tylko pięć. Spowodowane jest to najprawdopodobniej tym, że osobowość House’a celowo izoluje się od osób, które chcą go lepiej poznać. Pięć osób, którym udało się pokonać jego „system obronny”, którą warto ratować, a nawet opiekować.

- James Wilson – to najlepszy, a chyba nawet jedyny przyjaciel House’a, chociaż Lisę Cuddy można również uznać za jego przyjaciółkę, która ryzykując swoją karierę zawsze go chroni. Wilson podziwia House’a za jego medyczne umiejętności i najbardziej troszczy się o to, aby House był bardziej ludzki. Wilson zgadza się ich przyjaźń to współzależność, w której czasami działa bodźcowo. Na przykład, Wilson pomaga House’owi w zaopatrywaniu się w Vicodin i często tworzy usprawiedliwiania dla jego zachowania. Ci, którzy ich choć trochę znają, to wiedzą, że Wilson rzuci wszystko, kiedy House będzie go potrzebował. Kiedy Stacy ostatecznie opuszcza Houe’a, to Wilson jest przy nim. Wilson troszczy się o House’a. Mimo to Wilson nie jest łatwowierny, często zmaga się z House’m, z jego postępowaniem, próbuje mu pokazać to, że w wielu sprawach ma przeważnie rację, to nie wykorzystuje tej umiejętności we własnym życiu.
- Stacy Warner – to jedyny romantyczny związek House z kobietą i to prawdopodobnie jedyna osoba, która naprawdę kochała House’a. Chociaż zerwali po tym jak Stacy pozwoliła na wycięcie martwego mięśnia, to jest jasne, że są fizycznie, emocjonalnie i intelektualnie dopasowani do siebie. W odróżnieniu od większości osób Stacy widziała słuszną stronę „systemu obronnego” House’a i potrafiła dostrzec, kiedy chciał nią manipulować. Strach przed ponownym związaniem się z kobietą może być spowodowane obawą powrotu bólu, jaki odczuł, kiedy Stacy od niego odeszła.
- John House – ojciec House był bardzo zdyscyplinowany, ale jego kary, które wymierzał nigdy nie były nieuzasadnione albo przepełnione złością. W piechocie morskiej, John myślał, że syn nauczy się takiej samej dyscypliny jak ona, która uczyni z niego takiego mężczyznę jak jego ojciec. Jednak House jest całkowitym przeciwieństwem swojego ojca. Kiedy John kazał być schludnym, to House ubierał się jak flejtuch. Ojciec był punktualny, a House notorycznie się spóźniał. Kiedy jego ojciec był bezpośredni, to House mataczył. Kiedy House wyraźnie nie chce mieć nic wspólnego ze swoim ojcem i staje się to oczywiste, to jego ojciec chce mieć nawiązać relację ze swoim synem i staje się to najważniejszą rzeczą w jego życiu.
- Blythe House – od sposobu w jaki House traktuje kobiety można się spodziewać, że jego relacja z matką była skomplikowana. Mimo to matka House’a kocha go bezwarunkowo, lecz prawda jest zupełnie inna. To prawdopodobnie ta bezwarunkowa miłość doprowadziła do tego, że House dążył do realizacji swoich marzeń. Kiedy House je realizuje, to uważa, że jego matka go zawiodła, ponieważ ona chce dla niego jak najlepiej, a on wydaje się być niezdolny do bycia kimś innym niż nieszczęśnikiem. Jego życzenie, aby unikać ojca nieszczęśliwie spowodowało, że odsunął się także od swoje matki.
- Allison Cameron - House początkowo nie wykazywał zainteresowania Cameron i jak sam mówił zatrudnił ją tylko po to, aby dowiedzieć się dlaczego zdecydowała poświęcić się medycynie. Jednak to ona była tą, którą zaprosił na pokaz Monster Trucków czy wpuścił do swojego domu, kiedy zmagał się z narkotycznym głodem. Posunął się nawet do zaproszenia jej na romantyczną kolację, aby przekonać do pozostania na swoim stanowisku. W odcinku "Half Wit" Camron całuje House'a, aby zrobić mu zastrzyk. Nigdy jednak nie mogliśmy się przekonać co tak naprawdę House czuje do Cameron. Znamiennym momentem był wieczór kawalerski Chase'a, kiedy Amber będąca halucynacją, a raczej jego podświadomością chciała się pozbyć narzeczonego Cameron.
- Lisa Cuddy – relacje z Cuddy są bardzo skomplikowane. Znają się od czasów studiów, kiedy Cuddy rozpoczynała studia, House był już niemal "legendą". Cuddy również była obecna podczas pobytu House'a w szpitalu, kiedy miał mięśnia czworogłowego uda. Kiedy "wyzdrowia" utworzyła specjalnie dla niego Oddział Diagnostyczny. Jest oczywiste, że Cuddy i House spali ze sobą conajmniej raz (odcinek "Top Secret" w trzecim sezonie). W całym serialu tak wiele osób oskarżało Cuddy o to, że sypia z House’m, że nawet sam House zapytał czy jest coś oprócz plotki. Jednak House pokazuje, że coś czuję do Cuddy, kiedy ją namiętnie całuje (w odcinku 5x06 „Joy”) po tym jak okazuje się, że nie zaadoptuje dziecka. Następnie Cuddy pomaga House'owi przejść gwałtowny i bolesny detoks w jego domu w odcinku "Under My Skin", podczas którego wyznają swoje uczucia, a odcinek kończy się sceną intensywnego całowania tych bohaterów. Jednak w "Both Sides Now" dowiadujemy się, że detoks i wspólna noc z Cuddy to tylko halucynacja.

Próba zrozumienia relacji jakie House ma z innymi została pokazano w odcinku 4x05 „Mirror Mirror”, kiedy House, Trzynastka i pacjent z syndromem wielorakiej osobowości są w jego sali. Pacjent wybiera osobowość House’a i początkowo wyraża swoje uwagi na temat urody Trzynastki, a później swoją frustrację. Może się wydawać, że House chciałby mieć jakieś związki z kobietami, z którymi pracuje, takimi jak Cuddy czy Cameron, ale zdaje sobię sprawę z tego, że bycie w takim związku byłoby niewłaściwe.

"Greg"

House woli być nazywany po nazwisku przez każdego i bardzo rzadko jest nazywany w serialu "Gregiem". Jedynymi osobami, do których nie ma zastrzeżeń jeśli nazywają go "Gregiem", to Stacy Warner i jego rodzice. On przeważnie traktuje nazywanie go "Gregiem" jako oznaka, że dana osoba jest bardzo bliska i on często wychodzi na swój spowób z podpowiedzią, że to coś więcej nazywając go po imieniu i jest zarezerwowane tylko dla jego przyjaciół. Dr. Marty Hamilton próbował dostać się do dobrej strony House'a nazywając go "Gregiem" w odcinku "DNR" (sezon 1), co spowodowało, że w widoczny sposób akcentował "Marty" w zamian. Wilson także nazywał House'a "Gregiem". Na przykład w odcinku "Joy to the World where" (sezon 5) prezent, który podarował House'owi miał karteczkę z napisem "Imię "Greg" kojarzy mi się z tobą".

Powiązania z Sherlockiem Holmesem

- House mieszka w domu pod numerem 221B, co jest podobne do 221B Baker Street, gdzie widywany był Holmes.
- Przyjaciel House’a to dr James Wilson, natomiast Holmes’a dr. John Watson.
- House jest synonimem słowa “Home”, które jest homonimem słowa „Holmes”.
- Oboje mają problemy z narkotykami – House z Vicodinem, a Holmes z kokainą, morfiną i tytoniem.
- House mówi na swoich współpracowników używając nazwisko, podobnie jak Holmes mówi do swojego przyjaciela Watsona.
- Potrafi wiele wywnioskować i postawić diagnozę z popatrzenia na osobę, podobnie jak Holmes mógł dużo wywnioskować, gdy zobaczył osobę.
- Zamiłowanie do muzyki i talent muzyczny – House gra na pianinie i gitarze, Holmes na skrzypcach.

Zobacz też:
- opinie na temat tej postaci na naszym forum.

wasze komentarze (26) Dodaj kometarz >>
lavantae
(gość)
data: 2014-10-06 17:20:13 | IP 397bbcc6a0c8
SPOJLEEEER !!! Skoro spojlerujecie już... to, House nie umiera :) Śmierć jest upozorowana. I tak nie ma już co ze sobą począć, Wilson ma raka. Tak więc podmienia akta denata ze swoimi co kończy się zamysłem, że to House zmarł. Zwłaszcza, że w scenie widzimy jego dochodzącego do drzwi. Akta zostały zamienione, House podczas pogrzebu pisze smsa do Wilsona na swój prywatny telefon który Wilson ma defacto w swojej kieszeni, a potem? Scena gdy jadą razem na motorze. Szkoda, że serial sie skończył, aczkolwiek to dobry moment na koniec niż żeby ludzie zaczęli uznawać go za tasiemca a nie psychologiczny dramat medyczny :) Polecam książki na podstawie :) A.

fan House
(gość)
data: 2012-09-04 13:08:00 | IP aef938e6977b
Kocham ten serial i tą postać, szkoda, że się już skończył

fan chease
(gość)
data: 2012-07-06 10:06:52 | IP 5f179a8677b5
czego takie smutne zakończenie na www.youtube.pl zobaczcie film house md. każdy umiera tam jest jego śmierć a to że zmarł to dom cameron

fan chease
(gość)
data: 2012-07-06 10:03:42 | IP 5f179a8677b5
szkoda mi go house to był geniusz

fan chease
(gość)
data: 2012-07-06 10:01:10 | IP 5f179a8677b5
house w 8x22 umrze to dlatego że zpadnie na niego zapalony sufit :(

RichieScholz
(użytkownik)
data: 2011-10-18 17:51:08 | IP 221fe4ca6d53
Drobne błędy językowe to nic strasznego. ToAr owalił kawał dobrej roboty. Chciał bym zauważyć, że jest to strona od fanów dla fanów :)

paulinkaCk
(użytkownik)
data: 2010-07-15 21:58:17 | IP 592d3906b301
I<3House ;DD

ewelina25
(gość)
data: 2009-12-17 15:30:00 | IP 85e8aee08d8d
jestes boski haus!!!

allison2312
(użytkownik)
data: 2009-12-15 15:25:14 | IP a31b6dbd44a4
Naprawdę świetne. Jest parę błędów, ale poza tym to dobra robota. Gratulacje. Oby było więcej takich świetnych artykułów.

18-stka
(gość)
data: 2009-11-21 15:43:28 | IP 20757c9b3443
kocham cie

Zagorzała Fanka
(gość)
data: 2009-10-26 17:07:03 | IP 63ab45bb3e68
Kocham Cię House!!!

MUMINKOWA
(użytkownik)
data: 2009-09-29 10:42:16 | IP 2d4aae1d3520
bezik jk to jaki general hospital;)

bezik
(gość)
data: 2009-09-19 23:16:16 | IP ee5d67337769
Jaki tytuł nosi ulubiony serial Housea?

night
(gość)
data: 2009-09-19 00:52:48 | IP 75cc29cf1a26
Nie "paintabll’a" tylko "paintball'a" jak już. Ale poza tym fajnie się czyta

fryta
(gość)
data: 2009-08-22 14:33:19 | IP 6df656c02384
Uwielbiam go! Ten jego sarkazm jest świetny! Ostatnio ludzie mówią mi że po względem charakteru jestem bardzo do niego podobna.:) Nie chcę się zmieniać!